Results

Round 1
10 March Sunshine Coast Falcons 22 – 52 Burleigh Bears Sunshine Coast Stadium
10 March Mackay Cutters 24 – 8 Townsville Blackhawks BB Print Stadium
10 March Central Queensland Capras 30 – 20 Easts Tigers Browne Park
10 March Victoria Thunderbolts 34 – 34 Western Mustangs Casey Fields
10 March Redcliffe Dolphins 10 – 40 Souths Logan Magpies Dolphin Stadium
11 March Norths Devils 34 – 16 Tweed Heads Seagulls Bishop Park
Cancelled Northern Pride 0 – 0 Wynnum Manly Seagulls Barlow Park
Ipswich Jets BYE
Round 2
17 March Burleigh Bears 25 – 18 Redcliffe Dolphins Pizzey Park
17 March Victoria Thunderbolts 10 – 42 Tweed Heads Seagulls Gosch’s Paddock
17 March Central Queensland Capras 0 – 58 Norths Devils Browne Park
17 March Ispwich Jets 26 – 22 Townsville Blackhawks North Ipswich Reserve
18 March Easts Tigers 16 – 20 Mackay Cutters Suzuki Stadium
18 March Souths Logan Magpies 32 – 22 Northern Pride Davies Park
18 March Wynnum Manly Seagulls 22 – 28 Sunshine Coast Falcons BMD Kougari Oval
Western Mustangs BYE
Round 3
24 March Tweed Heads Seagulls 36 – 6 Burleigh Bears Piggabeen Sports Complex
24 March Easts Tigers 16 – 28 Victoria Thunderbolts Suzuki Stadium
24 March Mackay Cutters 26 – 12 Central Queensland Capras BB Print Stadium
24 March Townsville Blackhawks 0 – 36 Northern Pride Jack Manski Oval
25 March Souths Logan Magpies 16 – 30 Norths Devils Davies Park
25 March Western Mustangs 20 – 28 Ipswich Jets Clive Berghofer Stadium
25 March Wynnum Manly Seagulls 24 – 10 Redcliffe Dolphins BMD Kougari Oval
Sunshine Coast Falcons BYE
Round 4
29 March Ipswich Jets 22 – 10 Wynnum Manly Seagulls Northern Suburbs Ipswich RL
31 March Burleigh Bears 20 – 34 Souths Logan Magpies Pizzey Park
31 March Northern Pride 14 – 16 Mackay Cutters Barlow Park
31 March Norths Devils 40 – 16 Western Mustangs Bishop Park
31 March Easts Tigers 16 – 34 Sunshine Coast Falcons Suzuki Stadium
Central Queensland Capras BYE
Redcliffe Dolphins BYE
Townsville Blackhawks BYE
Tweed Heads Seagulls BYE
Victoria Thunderbolts BYE
Round 5
7 April Townsville Blackhawks 6 – 72 Tweed Heads Seagulls Jack Manski Oval
7 April Norths Devils 36 – 22 Victoria Thunderbolts Bishop Park
7 April Central Queensland Capras 26 – 14 Ipswich Jets Maurie Webb Park
8 April Easts Tigers 28 – 26 Redcliffe Dolphins Suzuki Stadium
8 April Souths Logan Magpies 68 – 0 Wynnum Manly Seagulls Davies Park
8 April Western Mustangs 30 – 22 Sunshine Coast Falcons Gold Park
Burleigh Bears BYE
Mackay Cutters BYE
Northern Pride BYE
Round 6
14 April Ipswich Jets 28 – 20 Mackay Cutters North Ipswich Reserve
14 April Redcliffe Dolphins 22 – 36 Victoria Thunderbolts Dolphin Stadium
14 April Sunshine Coast Falcons 28 – 16 Townsville Blackhawks Sunshine Coast Stadium
14 April Wynnum Manly Seagulls 12 – 66 Tweed Heads Seagulls BMD Kougari Oval
14 April Northern Pride 64 – 18 Easts Tigers Barlow Park
14 April Burleigh Bears 34 – 39 Western Mustangs R.S. Willis Park
15 April Souths Logan Magpies 38 – 12 Central Queensland Capras Davies Park
Norths Devils BYE
Round 7
21 April Sunshine Coast Falcons 24 – 14 Ipswich Jets Sunshine Coast Stadium
21 April Central Queensland Capras 18 – 28 Northern Pride Alan McIndoe Park
21 April Mackay Cutters 36 – 6 Redcliffe Dolphins BB Print Stadium
22 April Tweed Heads Seagulls 48 – 12 Easts Tigers Piggabeen Sports Complex
22 April Western Mustangs 26 – 46 Souths Logan Magpies Gold Park
22 April Townsville Blackhawks 4 – 42 Norths Devils Jack Manski Oval
22 April Victoria Thunderbolts 46 – 10 Burleigh Bears Casey Fields
Wynnum Manly Seagulls BYE
Advertisements