Results

Round 1
14 March South Sydney 10 – 14 Sydney ANZ
14 March Gold Coast 46 – 10 North Queensland Skilled
15 March Parramatta 30 – 24 Canterbury ANZ
15 March Manly 22 – 14 Cronulla Brookvale
15 March Newcastle 14 – 28 Canberra EnergyAustralia
16 March Brisbane 24 – 28 Penrith Suncorp
16 March Wests Tigers 34 – 22 St George Illawarra SFS
17 March Melbourne 32 – 22 Warriors Telstra Dome
Round 2
21 March South Sydney 24 – 26 Canterbury ANZ
21 March Sydney 40 – 16 Brisbane SFS
22 March Penrith 20 – 42 Canberra CUA
22 March Newcastle 22 – 12 Manly EnergyAustralia
22 March North Queensland 12 – 40 Wests Tigers Dairy Farmers
23 March Melbourne 20 – 20 Cronulla Olympic Park
23 March Warriors 22 – 26 Parramatta Mt Smart
24 March St George Illawarra 28 – 4 Gold Coast WIN
Round 3
28 March Parramatta 18 – 10 Newcastle Parramatta
28 March Brisbane 32 – 10 North Queensland Suncorp
29 March Sydney 46 – 32 Melbourne SFS
29 March Canberra 32 – 43 St George Illawarra Canberra
29 March Gold Coast 20 – 22 Cronulla Skilled
30 March Penrith 30 – 24 South Sydney CUA
30 March Canberra 27 – 20 Wests Tigers ANZ
31 March Manly 14 – 22 Warriors Brookvale
Round 4
4 April Melbourne 24 – 28 Brisbane Olympic Park
4 April Canterbury 38 – 10 Sydney ANZ
5 April St George Illawarra 6 – 4 Cronulla ANZ
5 April Gold Coast 22 – 28 Canberra Skilled
5 April North Queensland 26 – 26 Parramatta Dairy Farmers
6 April Warriors 30 – 18 Newcastle Mt Smart
6 April Manly 22 – 36 South Sydney Brookvale
7 April Wests Tigers 14 – 42 Penrith Campbelltown
Round 5
11 April Melbourne 22 – 12 Manly Olympic Park
11 April Parramatta 30 – 14 Gold Coast Parramatta
12 April St George Illawarra 20 – 18 North Queensland WIN
12 April Penrith 48 – 6 Sydney CUA
13 April Warriors 26 – 26 Canterbury Mt Smart
13 April Canberra 44 – 22 Wests Tigers Canberra
13 April Newcastle 20 – 26 Brisbane EnergyAustralia
14 April South Sydney 30 – 16 Cronulla ANZ
Round 6
18 April Gold Coast 30 – 20 Brisbane Skilled
18 April Parramatta 23 – 16 Manly Parramatta
19 April Canterbury 22 – 32 St George Illawarra ANZ
19 April North Queensland 24 – 24 Warriors Dairy Farmers
19 April Cronulla 14 – 22 Penrith Toyota
20 April Sydney 6 – 34 Newcastle Bluetongue
20 April Wests Tigers 26 – 12 South Sydney SCG
21 April Canberra 42 – 10 Melbourne Canberra
Round 7
25 April St George Illawarra 24 – 10 Sydney ANZ
25 April Brisbane 16 – 28 South Sydney Suncorp
26 April Manly 22 – 18 Canterbury Brookvale
26 April North Queensland 18 – 36 Melbourne Dairy Farmers
27 April Gold Coast 28 – 36 Warriors Skilled
27 April Cronulla 32 – 28 Wests Tigers Toyota
Canberra BYE
Newcastle BYE
Parramatta BYE
Penrith BYE
Round 8
3 May Newcastle 22 – 42 Gold Coast EnergyAustralia
3 May Penrith 44 – 18 Parramatta CUA
3 May Wests Tigers 31 – 18 Brisbane ANZ
4 May South Sydney 40 – 10 North Queensland ANZ
4 May Warriors 24 – 30 Canberra Mt Smart
Canterbury BYE
Cronulla BYE
Manly BYE
Melbourne BYE
St George Illawarra BYE
Sydney BYE
Round 9
10 May Sydney 20 – 22 Canberra SFS
10 May Canterbury 20 – 18 Penrith ANZ
10 May North Queensland 14 – 21 Cronulla Dairy Farmers
11 May Brisbane 42 – 12 Manly Suncorp
11 May Parramatta 24 – 34 St George Illawarra ANZ
12 May Melbourne 34 – 10 Newcastle Olympic Park
Gold Coast BYE
South Sydney BYE
Warriors BYE
Wests Tigers BYE
Round 10
16 May Parramatta 33 – 20 Sydney Parramatta
16 May Gold Coast 28 – 28 Canterbury Skilled
17 May Cronulla 8 – 40 Brisbane Toyota
17 May St George Illawarra 36 – 16 Melbourne ANZ
17 May Manly 23 – 22 North Queensland Bluetongue
18 May Penrith 46 – 24 Warriors CUA
18 May Newcastle 36 – 30 Wests Tigers EnergyAustralia
19 May Canberra 12 – 38 South Sydney Canberra
Round 11
23 May Manly 4 – 16 St George Illawarra Brookvale
24 May South Sydney 36 – 14 Melbourne Bluetongue
25 May Warriors 40 – 10 Sydney Mt Smart
25 May Wests Tigers 38 – 12 Gold Coast Leichhardt
26 May Canterbury 60 – 16 Cronulla ANZ
Brisbane BYE
Canberra BYE
Newcastle BYE
North Queensland BYE
Parramatta BYE
Penrith BYE
Round 12
30 May Brisbane 32 – 6 Parramatta Suncorp
30 May Canberra 0 – 46 Manly Canberra
31 May Melbourne 30 – 16 Canterbury Olympic Park
31 May North Queensland 24 – 32 Penrith Dairy Farmers
31 May Newcastle 22 – 42 Warriors EnergyAustralia
1 June South Sydney 28 – 30 St George Illawarra ANZ
1 June Cronulla 18 – 24 Gold Coast Toyota
2 June Sydney 12 – 42 Wests Tigers SFS
Round 13
6 June Warriors 31 – 4 South Sydney Mt Smart
6 June St George Illawarra 22 – 22 Brisbane WIN
7 June Canterbury 42 – 16 Newcastle ANZ
7 June Parramatta 16 – 28 Canberra Parramatta
7 June Wests Tigers 42 – 22 North Queensland Campbelltown
8 June Penrith 28 – 20 Cronulla CUA
8 June Manly 21 – 14 Sydney Brookvale
9 June Gold Coast 38 – 6 Melbourne Skilled
Round 14
13 June Sydney 20 – 40 Penrith SFS
14 June Cronulla 16 – 38 Warriors Toyota
15 June Canberra 48 – 8 Brisbane Canberra
15 June Wests Tigers 10 – 24 Parramatta ANZ
16 June North Queensland 30 – 14 Newcastle Dairy Farmers
Canterbury BYE
Gold Coast BYE
Manly BYE
Melbourne BYE
South Sydney BYE
St George Illawarra BYE
Round 15
20 June Brisbane 48 – 0 Wests Tigers Suncorp
20 June St George Illawarra 26 – 28 Penrith ANZ
21 June Canterbury 32 – 18 Canberra ANZ
21 June Melbourne 10 – 14 North Queensland Olympic Park
22 June Warriors 38 – 10 Manly Mt Smart
22 June Newcastle 36 – 24 Sydney EnergyAustralia
22 June Cronulla 16 – 36 Parramatta Toyota
23 June South Sydney 20 – 36 Gold Coast ANZ
Round 16
27 June Penrith 24 – 38 Brisbane CUA
27 June Sydney 26 – 56 Canterbury SFS
28 June Gold Coast 32 – 16 St George Illawarra Skilled
28 June North Queensland 18 – 18 South Sydney Dairy Farmers
28 June Manly 22 – 12 Newcastle Bluetongue
29 June Wests Tigers 45 – 34 Warriors Leichhardt
29 June Parramatta 42 – 24 Melbourne Parramatta
30 June Canberra 24 – 10 Cronulla Canberra
Round 17
4 July Gold Coast 36 – 14 Manly Skilled
5 July Newcastle 18 – 26 St George Illawarra EnergyAustralia
6 July Melbourne 36 – 26 Canberra Olympic Park
6 July Parramatta 26 – 42 Penrith Parramatta
7 July Canterbury 29 – 29 South Sydney ANZ
Brisbane BYE
Cronulla BYE
North Queensland BYE
Sydney BYE
Warriors BYE
Wests Tigers BYE
Round 18
11 July Sydney 24 – 56 Gold Coast SFS
11 July Penrith 18 – 18 Newcastle CUA
12 July Warriors 32 – 12 North Queensland Mt Smart
12 July Cronulla 9 – 8 Manly Toyota
12 July South Sydney 38 – 22 Parramatta ANZ
13 July St George Illawarra 28 – 38 Canberra WIN
13 July Brisbane 16 – 33 Canterbury Suncorp
14 July Wests Tigers 34 – 16 Melbourne Campbelltown
Round 19
18 July Manly 26 – 8 Parramatta Brookvale
18 July North Queensland 16 – 34 Brisbane Dairy Farmers
19 July Gold Coast 44 – 22 Penrith Skilled
19 July Canterbury 38 – 43 Warriors ANZ
19 July Cronulla 4 – 56 Newcastle Toyota
20 July Canberra 37 – 24 Sydney Canberra
20 July South Sydney 14 – 26 Wests Tigers ANZ
21 July Melbourne 14 – 30 St George Illawarra Olympic Park
Round 20
25 July Brisbane 40 – 4 Cronulla Suncorp
25 July Parramatta 28 – 18 North Queensland Parramatta
26 July Canberra 34 – 24 Gold Coast Canberra
26 July Penrith 40 – 4 Wests Tigers CUA
27 July Warriors 36 – 12 Melbourne Mt Smart
27 July Newcastle 32 – 12 South Sydney EnergyAustralia
27 July Sydney 36 – 28 Manly SFS
28 July St George Illawarra 12 – 18 Canterbury ANZ
Round 21
1 August Manly 33 – 22 Penrith Brookvale
1 August Melbourne 10 – 16 Gold Coast Olympic Park
2 August Cronulla 20 – 28 St George Illawarra Toyota
2 August North Queensland 24 – 16 Sydney Dairy Farmers
2 August South Sydney 20 – 26 Warriors ANZ
3 August Wests Tigers 30 – 24 Canterbury ANZ
3 August Brisbane 24 – 28 Canberra Suncorp
4 August Newcastle 16 – 22 Parramatta EnergyAustralia
Round 22
8 August St George Illawarra 18 – 28 Wests Tigers win
8 August Manly 20 – 28 Melbourne Brookvale
9 August Newcastle 12 – 32 Brisbane Mt Smart
9 August Canterbury 34 – 22 North Queensland Suncorp
9 August Cronulla 30 – 39 South Sydney Toyota
10 August Canberra 42 – 12 Penrith Canberra
10 August Sydney 16 – 22 Parramatta SFS
11 August Gold Coast 40 – 6 Newcastle Skilled
Round 23
15 August Brisbane 30 – 22 St George Illawarra Suncorp
15 August Melbourne 30 – 16 Sydney Olympic Park
16 August Warriors 35 – 6 Cronulla Mt Smart
16 August North Queensland 35 – 34 Gold Coast Dairy Farmers
16 August Penrith 18 – 38 Canterbury CUA
17 August Canberra 56 – 20 Newcastle Canberra
17 August South Sydney 46 – 30 Manly ANZ
18 August Parramatta 24 – 18 Wests Tigers Parramatta
Round 24
22 August Cronulla 18 – 12 Sydney Toyota
22 August Brisbane 40 – 12 Gold Coast Suncorp
23 August Wests Tigers 16 – 38 Manly ANZ
23 August Canterbury 20 – 24 Parramatta The Crest
23 August Newcastle 32 – 22 North Queensland EnergyAustralia
24 August South Sydney 40 – 28 Canberra ANZ
24 August St George Illawarra 8 – 32 Warriors WIN
25 August Penrith 18 – 10 Melbourne CUA
Round 25
29 August Sydney 40 – 6 South Sydney SFS
29 August Wests Tigers 20 – 14 Cronulla Leichhardt
30 August Newcastle 36 – 26 Melbourne EnergyAustralia
30 August North Queensland 18 – 20 Canberra Dairy Farmers
30 August St George Illawarra 26 – 26 Parramatta ANZ
31 August Warriors 28 – 30 Penrith Mt Smart
31 August Canterbury 12 – 40 Brisbane ANZ
1 September Manly 38 – 10 Gold Coast Brookvale
Round 26
5 September Brisbane 18 – 6 Newcastle Suncorp
5 September Sydney 18 – 8 St George Illawarra SFS
6 September Penrith 20 – 26 Manly CUA
6 September Cronulla 42 – 16 North Queensland Toyota
6 September Parramatta 24 – 24 Warriors Parramatta
7 September Canberra 37 – 30 Canterbury Canberra
7 September Gold Coast 38 – 22 Wests Tigers Skilled
7 September Melbourne 20 – 26 South Sydney Olympic Park
Advertisements

Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s