Results

Round 1
13 March Melbourne 26 – 24 St George Illawarra Olympic Park
13 March Brisbane 22 – 26 North Queensland Suncorp
14 March Warriors 26 – 28 Parramatta Mt Smart
14 March Cronulla 20 – 16 Penrith Toyota
14 March Canterbury 20 – 40 Manly ANZ
15 March Gold Coast 40 – 14 Newcastle Skilled
15 March Sydney 14 – 50 South Sydney SFS
16 March Wests Tigers 10 – 50 Canberra Campbelltown
Round 2
20 March South Sydney 38 – 22 Parramatta ANZ
20 March Brisbane 14 – 48 Melbourne Suncorp
21 March St George Illawarra 28 – 30 Gold Coast WIN
21 March Penrith 26 – 34 Canterbury CUA
21 March North Queensland 6 – 22 Wests Tigers Dairy Farmers
22 March Canberra 26 – 16 Sydney Canberra
22 March Manly 52 – 4 Warriors Brookvale
23 March Cronulla 24 – 22 Newcastle Toyota
Round 3
27 March Wests Tigers 18 – 10 Sydney SFS
27 March Gold Coast 36 – 8 Canterbury Skilled
28 March Warriors 24 – 16 Brisbane Mt Smart
28 March Parramatta 32 – 44 Canberra Parramatta
28 March North Queensland 29 – 28 Melbourne Dairy Farmers
29 March South Sydney 24 – 26 Newcastle Bluetongue
29 March St George Illawarra 36 – 12 Cronulla WIN Jubilee
30 March Manly 36 – 12 Penrith Brookvale
Round 4
3 April Brisbane 16 – 34 St George Illawarra Suncorp
3 April Sydney 10 – 14 Parramatta SFS
4 April Penrith 26 – 33 Wests Tigers CUA
4 April Melbourne 32 – 30 Gold Coast Olympic Park
5 April Warriors 42 – 32 South Sydney Mt Smart
5 April Canterbury 28 – 20 Cronulla ANZ
5 April Newcastle 12 – 24 Manly EnergyAustralia
6 April Canberra 38 – 26 North Queensland Canberra
Round 5
10 April Sydney 24 – 10 Brisbane SFS
10 April Parramatta 28 – 32 St George Illawarra Parramatta
11 April Cronulla 25 – 24 Canberra Toyota
11 April Melbourne 46 – 22 Penrith Olympic Park
11 April North Queensland 16 – 48 Gold Coast Dairy Farmers
12 April Newcastle 22 – 16 Warriors EnergyAustralia
12 April Manly 34 – 4 Wests Tigers Brookvale
13 April Canterbury 54 – 18 South Sydney ANZ
Round 6
17 April Penrith 30 – 34 Brisbane CUA
17 April Gold Coast 40 – 10 Canberra Skilled
18 April St George Illawarra 44 – 6 Newcastle WIN Jubilee
18 April South Sydney 16 – 42 Manly ANZ
19 April Cronulla 16 – 24 North Queensland Hindmarsh
19 April Warriors 22 – 14 Sydney Mt Smart
19 April Parramatta 28 – 30 Canterbury ANZ
20 April Wests Tigers 22 – 38 Melbourne Leichhardt
Round 7
24 April Brisbane 18 – 16 Parramatta Suncorp
24 April South Sydney 32 – 14 Cronulla ANZ
25 April Sydney 8 – 12 St George Illawarra SFS
25 April Melbourne 46 – 32 Warriors Olympic Park
25 April North Queensland 22 – 26 Manly Dairy Farmers
26 April Canberra 36 – 52 Canterbury Canberra
26 April Wests Tigers 46 – 34 Newcastle Campbelltown
27 April Penrith 22 – 16 Gold Coast CUA
Round 8
1 May Parramatta 20 – 24 North Queensland Parramatta
1 May Manly 26 – 28 Melbourne Brookvale
2 May Gold Coast 6 – 50 South Sydney Skilled
2 May Cronulla 12 – 42 Sydney Toyota
2 May Newcastle 28 – 26 Brisbane EnergyAustralia
2 May Canberra 6 – 37 Penrith Canberra
3 May St George Illawarra 30 – 14 Warriors WIN
3 May Canterbury 30 – 27 Wests Tigers ANZ
Round 9
9 May North Queensland 16 – 48 St George Illawarra Dairy Farmers
10 May Newcastle 24 – 22 Gold Coast EnergyAustralia
10 May Brisbane 36 – 20 Manly Suncorp
11 May Sydney 14 – 22 Melbourne Bluetongue
Canterbury BYE
Canberra BYE
Cronulla BYE
Parramatta BYE
Penrith BYE
South Sydney BYE
Wests Tigers BYE
Warriors BYE
Round 10
15 May Brisbane 48 – 10 Gold Coast Suncorp
15 May St George Illawarra 44 – 22 Canterbury WIN Jubilee
16 May Sydney 28 – 22 Newcastle SFS
16 May Penrith 22 – 20 Cronulla CUA
17 May Warriors 41 – 16 North Queensland Mt Smart
17 May Manly 33 – 20 Parramatta Brookvale
17 May Wests Tigers 24 – 22 South Sydney SCG
18 May Melbourne 16 – 24 Canberra Olympic Park
Round 11
22 May Parramatta 30 – 22 South Sydney ANZ
22 May Wests Tigers 8 – 40 Brisbane Campbelltown
23 May Cronulla 22 – 34 St George Illawarra Toyota
23 May Penrith 30 – 6 Sydney CUA
23 May Canterbury 30-54 Melbourne Bluetongue
24 May Canberra 42 – 28 Warriors Canberra
24 May Gold Coast 12 – 38 Manly Skilled
25 May North Queensland 28 – 6 Newcastle Dairy Farmers
Round 12
29 May St George Illawarra 24 – 28 Penrith WIN
30 May Parramatta 52 – 4 Cronulla Parramatta
31 May Warriors 24 – 24 Wests Tigers Mt Smart
31 May Newcastle 42 – 42 Canterbury EnergyAustralia
1 June South Sydney 32 – 32 Canberra ANZ
Brisbane BYE
Gold Coast BYE
Manly BYE
Melbourne BYE
North Queensland BYE
Sydney BYE
Round 13
5 June Melbourne 28 – 26 Brisbane Olympic Park
5 June Wests Tigers 34 – 10 Penrith Leichhardt
6 June Manly 42 – 0 Sydney Brookvale
6 June North Queensland 22 – 24 South Sydney Dairy Farmers
7 June Cronulla 22 – 32 Warriors Toyota
7 June Newcastle 30 – 24 Parramatta EnergyAustralia
8 June Gold Coast 6 – 28 St George Illawarra Skilled
Canberra BYE
Canterbury BYE
Round 14
12 June Brisbane 40 – 16 Canterbury Suncorp
12 June Warriors 34 – 6 Newcastle Mt Smart
13 June Sydney 22 – 34 Gold Coast Bluetongue
13 June Penrith 18 – 56 Manly CUA
13 June South Sydney 20 – 46 Melbourne Members Equity
14 June Canberra 58 – 24 Cronulla Canberra
14 June St George Illawarra 32 – 30 North Queensland WIN
15 June Parramatta 18 – 24 Wests Tigers Parramatta
Round 15
19 June Canterbury 28 – 40 Penrith ANZ
20 June North Queensland 10 – 34 Sydney Dairy Farmers
21 June Melbourne 28 – 38 Wests Tigers Olympic Park
21 June Manly 18 – 18 Canberra Brookvale
22 June Cronulla 18 – 34 Brisbane Toyota
Gold Coast BYE
Newcastle BYE
Parramatta BYE
South Sydney BYE
St George Illawarra BYE
Warriors BYE
Round 16
26 June Canterbury 16 – 40 North Queensland ANZ
26 June Wests Tigers 18 – 26 St George Illawarra SFS
27 June Gold Coast 10 – 32 Warriors Skilled
27 June Sydney 35 – 20 Cronulla SFS
28 June Canberra 36 – 34 Melbourne Canberra
28 June Parramatta 28 – 30 Brisbane Parramatta
29 June Newcastle 16 – 36 South Sydney EnergyAustralia
Manly BYE
Penrith BYE
Round 17
3 July Brisbane 50 – 18 Warriors Suncorp
3 July St George Illawarra 58 – 10 Sydney WIN Jubilee
4 July South Sydney 22 – 26 Wests Tigers ANZ
4 July Melbourne 48 – 26 Newcastle Olympic Park
4 July North Queensland 56 – 10 Cronulla Dairy Farmers
5 July Canberra 50 – 32 Gold Coast Canberra
5 July Penrith 30 – 40 Parramatta CUA
6 July Manly 64 – 16 Canterbury Brookvale
Round 18
10 July South Sydney 40 – 18 Penrith ANZ
11 July Newcastle 20 – 24 Canberra EnergyAustralia
12 July South Sydney 6 – 33 Manly WIN
12 July Warriors 46-16 Canterbury Mt Smart
13 July Gold Coast 26 – 28 Parramatta Skilled
Brisbane BYE
Cronulla BYE
Melbourne BYE
North Queensland BYE
Sydney BYE
Wests Tigers BYE
Round 19
17 July Brisbane 26 – 20 South Sydney Suncorp
18 July Canterbury 16 – 28 Gold Coast The Crest
18 July Penrith 28 – 14 Canberra CUA
18 July Cronulla 24 – 25 Manly Toyota
19 July Sydney 30 – 28 Warriors SFS
19 July Wests Tigers 44 – 22 North Queensland Leichhardt
20 July Parramatta 24 – 34 Melbourne Parramatta
Newcastle BYE
St George Illawarra BYE
Round 20
24 July Manly 40 – 10 Newcastle Bluetongue
24 July Gold Coast 22 – 34 Brisbane Skilled
25 July Canterbury 39 – 20 Parramatta ANZ
25 July North Queensland 30 – 22 Penrith Dairy Farmers
25 July Melbourne 44 – 12 Cronulla Olympic Park
26 July Canberra 18 – 21 Wests Tigers Canberra
26 July Warriors 26 – 6 St George Illawarra Mt Smart
27 July South Sydney 48 – 10 Sydney ANZ
Round 21
31 July St George Illawarra 34 – 22 Melbourne WIN Jubilee
31 July Gold Coast 28 – 36 North Queensland Skilled
1 August Canberra 18 – 30 Brisbane Canberra
1 August Newcastle 30 – 28 Sydney EnergyAustralia
1 August Penrith 30 – 22 Warriors CUA
2 August Cronulla 24 – 18 Parramatta Toyota
2 August South Sydney 42 – 10 Canterbury ANZ
3 August Wests Tigers 34 – 40 Manly SFS
Round 22
7 August Penrith 22 – 26 St George Illawarra CUA
7 August Melbourne 40 – 26 North Queensland Olympic Park
8 August Manly 26 – 28 South Sydney Brookvale
8 August Canterbury 34 – 24 Canberra ANZ
9 August Sydney 32 – 56 Wests Tigers SFS
9 August Warriors 52 – 4 Gold Coast Mt Smart
9 August Parramatta 22 – 50 Newcastle Parramatta
10 August Brisbane 40 – 14 Cronulla Suncorp
Round 23
14 August North Queensland 40 – 26 Canterbury Dairy Farmers
14 August South Sydney 48 – 10 Gold Coast ANZ
15 August Sydney 10 – 56 Manly SFS
15 August Canberra 24 – 40 St George Illawarra Canberra
15 August Parramatta 22 – 42 Warriors Parramatta
16 August Cronulla 6 – 44 Wests Tigers Toyota
16 August Brisbane 48 – 24 Penrith Suncorp
17 August Newcastle 30 – 32 Melbourne EnergyAustralia
Round 24
21 August St George Illawarra 26 – 0 Brisbane WIN
21 August Wests Tigers 26 – 28 Parramatta SFS
22 August Newcastle 42 – 38 North Queensland EnergyAustralia
22 August Penrith 12 – 48 South Sydney CUA
23 August Gold Coast 18 – 10 Cronulla Skilled
23 August Warriors 28 – 24 Canberra Mt Smart
23 August Melbourne 31 – 0 Manly Olympic Park
24 August Canterbury 42 – 12 Sydney ANZ
Round 25
28 August North Queensland 27 – 24 Brisbane Dairy Farmers
28 August Parramatta 24 – 18 Penrith Parramatta
29 August Gold Coast 8 – 48 Wests Tigers Skilled
29 August Melbourne 16 – 14 Sydney Olympic Park
29 August South Sydney 26 – 32 St George Illawarra ANZ
30 August Manly 64 – 10 Cronulla Brookvale
30 August Canterbury 24 – 42 Warriors ANZ
31 August Canberra 42 – 26 Newcastle Canberra
Round 26
4 September St George Illawarra 44 – 16 Parramatta WIN Jubilee
4 September Wests Tigers 58 – 16 Canterbury SFS
5 September Manly 44 – 26 Gold Coast Brookvale
5 September Cronulla 8 – 38 South Sydney Toyota
5 September Warriors 44 – 46 Melbourne Mt Smart
6 September Sydney 26 – 58 North Queensland SFS
6 September Newcastle 52 – 30 Penrith EnergyAustralia
6 September Brisbane 36 – 24 Canberra Suncorp
Advertisements

Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s