Results

Round 1
11 March Sydney 28 – 32 South Sydney SFS
11 March Brisbane 46 – 24 North Queensland Suncorp
12 March Warriors 20 – 16 Parramatta Eden Park
12 March Gold Coast 4 – 38 St George Illawarra Skilled
12 March Melbourne 40 – 12 Manly AAMI
13 March Canberra 30 – 34 Cronulla Canberra
13 March Penrith 16 – 62 Newcastle Centrebet
14 March Canterbury 16 – 6 Wests Tigers ANZ
Round 2
18 March Parramatta 16 – 26 Penrith Parramatta
18 March Canberra 38 – 22 Brisbane Canberra
19 March Melbourne 44 – 10 Gold Coast AAMI
19 March Wests Tigers 36 – 22 Warriors Leichhardt
19 March North Queensland 24 – 20 Newcastle Dairy Farmers
20 March South Sydney 22 – 33 Canterbury ANZ
20 March Sydney 32 – 16 Manly SFS
21 March Cronulla 38 – 12 St George Illawarra Toyota
Round 3
25 March Parramatta 43 – 18 South Sydney Parramatta
25 March Gold Coast 14 – 46 Brisbane Skilled
26 March Penrith 36 – 32 Cronulla Centrebet
26 March Wests Tigers 18 – 40 Canberra Campbelltown
27 March Warriors 54 – 24 St George Illawarra Mt Smart
27 March Canterbury 20 – 22 Sydney ANZ
27 March Manly 20 – 24 Newcastle Brookvale
28 March North Queensland 36 – 12 Melbourne Dairy Farmers
Round 4
1 April South Sydney 28 – 36 Manly Bluetongue
1 April Brisbane 28 – 18 Penrith Suncorp
2 April Canberra 58 – 18 Gold Coast Canberra
2 April Parramatta 28 – 34 North Queensland Parramatta
3 April Cronulla 16 – 40 Warriors Owen Delany Park
3 April Newcastle 28 – 14 St George Illawarra Ausgrid
3 April Sydney 22 – 22 Wests Tigers SFS
4 April Melbourne 34 – 30 Canterbury AAMI
Round 5
8 April Wests Tigers 22 – 24 South Sydney SFS
8 April North Queensland 36 – 12 Gold Coast Skilled
9 April Warriors 42 – 0 Sydney Mt Smart
9 April Cronulla 21 – 20 Manly Toyota
9 April Penrith 12 – 44 Canberra Centrebet
10 April Melbourne 22 – 16 Parramatta AAMI
10 April St George Illawarra 8 – 46 Canterbury WIN Jubilee
11 April Brisbane 54 – 6 Newcastle Suncorp
Round 6
15 April Parramatta 28 – 26 Canterbury ANZ
15 April Gold Coast 14 – 14 Wests Tigers Skilled
16 April Manly 18 – 30 Warriors Brookvale
16 April Sydney 8 – 32 Brisbane Bluetongue
16 April North Queensland 42 – 12 Canberra Dairy Farmers
17 April Newcastle 30 – 42 Cronulla Ausgrid
17 April Penrith 24 – 26 Melbourne Centrebet
18 April South Sydney 22 – 22 St George Illawarra ANZ
Round 7
22 April Manly 24 – 38 Penrith Brookvale
22 April Wests Tigers 30 – 16 Brisbane SFS
23 April Cronulla 36 – 20 North Queensland Toyota
23 April Canterbury 38 – 16 South Sydney ANZ
24 April Canberra 34 – 24 Newcastle Canberra
24 April Parramatta 18 – 16 Gold Coast Parramatta
25 April Sydney 16 – 18 St George Illawarra SFS
25 April Melbourne 40 – 10 Warriors AAMI
Round 8
29 April South Sydney 18 – 46 Cronulla ANZ
29 April Brisbane 6 – 24 Canterbury Suncorp
30 April Gold Coast 10 – 30 Sydney Skilled
30 April Melbourne 46 – 12 Newcastle AAMI
30 April North Queensland 38 – 10 Manly Dairy Farmers
1 May Warriors 56 – 26 Penrith Mt Smart
1 May Canberra 31 – 37 Wests Tigers Canberra
1 May St George Illawarra 24 – 10 Parramatta WIN Jubilee
Round 9
7 May Brisbane 24 – 38 Melbourne Suncorp
8 May Warriors 38 – 20 Gold Coast Skilled
8 May St George Illawarra 6 – 34 North Queensland WIN Jubilee
9 May Manly 20 – 58 Canberra Brookvale
Canterbury BYE
Cronulla BYE
Newcastle BYE
Parramatta BYE
Penrith BYE
South Sydney BYE
Sydney BYE
Wests Tigers BYE
Round 10
13 May Brisbane 10 – 44 Penrith Centrebet
13 May Canterbury 16 – 14 St George Illawarra ANZ
14 May Melbourne 24 – 12 Canberra AAMI
14 May South Sydney 14 – 38 Wests Tigers ANZ
14 May North Queensland 16 – 29 Parramatta Dairy Farmers
15 May Newcastle 28 – 48 Warriors Ausgrid
15 May Cronulla 19 – 28 Sydney Toyota
16 May Gold Coast 34 – 32 Manly Skilled
Round 11
20 May Canberra 10 – 38 Canterbury Canberra
21 May Wests Tigers 44 – 16 Penrith Campbelltown
22 May Warriors 62 – 6 South Sydney Mt Smart
22 May Sydney 18 – 50 Newcastle SFS
23 May Parramatta 36 – 36 Cronulla Parramatta
Brisbane BYE
Gold Coast BYE
Manly BYE
Melbourne BYE
North Queensland BYE
St George Illawarra BYE
Round 12
27 May Manly 36 – 26 Brisbane Suncorp
28 May Canterbury 26 – 24 Gold Coast The Crest
28 May Newcastle 8 – 28 Parramatta Ausgrid
28 May North Queensland 22 – 20 Sydney Dairy Farmers
29 May Melbourne 28 – 42 Cronulla AAMI
29 May St George Illawarra 22 – 34 Wests Tigers WIN Jubilee
30 May Penrith 18 – 16 South Sydney Centrebet
Canberra BYE
Warriors BYE
Round 13
3 June Cronulla 22 – 18 Brisbane Toyota
3 June Parramatta 16 – 10 St George Illawarra Parramatta
4 June Gold Coast 11 – 10 Penrith Skilled
4 June Canterbury 50 – 6 Manly ANZ
4 June Sydney 10 – 50 Warriors SFS
5 June Canberra 18 – 20 North Queensland Canberra
5 June South Sydney 16 – 40 Melbourne ANZ
6 June Wests Tigers 18 – 26 Newcastle Leichhardt
Round 14
10 June St George Illawarra 36 – 28 Gold Coast WIN Jubilee
11 June Manly 22 – 20 North Queensland Brookvale
12 June Brisbane 34 – 34 Canberra Suncorp
12 June Warriors 30 – 16 Wests Tigers Mt Smart
15 June Melbourne 28 – 20 Sydney Olympic Park
Canterbury BYE
Cronulla BYE
Newcastle BYE
Parramatta BYE
Penrith BYE
South Sydney BYE
Round 15
17 June Brisbane 18 – 22 St George Illawarra Suncorp
18 June South Sydney 28 – 24 Gold Coast Redfern
18 June Newcastle 28 – 10 Penrith Ausgrid
18 June North Queensland 42 – 22 Warriors Dairy Farmers
19 June Canterbury 30 – 26 Cronulla ANZ
19 June Wests Tigers 60 – 20 Melbourne Leichhardt
20 June Manly 16 – 30 Parramatta Brookvale
Canberra BYE
Sydney BYE
Round 16
24 June Wests Tigers 22 – 18 Canterbury Campbelltown
25 June Gold Coast 16 – 28 Cronulla Skilled
26 June Canberra 40 – 30 Parramatta Canberra
26 June Warriors 34 – 16 Melbourne Mt Smart
26 June Penrith 10 – 46 North Queensland Centrebet
26 June Newcastle 14 – 26 Sydney Ausgrid
26 June South Sydney 24 – 32 Brisbane North Sydney
27 June Manly 42 – 24 St George Illawarra WIN
Round 17
1 July Parramatta 46 – 16 Brisbane Parramatta
2 July Penrith 22 – 20 Canterbury Centrebet
3 July Cronulla 16 – 6 South Sydney Toyota
3 July St George Illawarra 28 – 28 Newcastle WIN
4 July Sydney 56 – 20 Canberra SFS
Gold Coast BYE
Manly BYE
Melbourne BYE
North Queensland BYE
Warriors BYE
Wests Tigers BYE
Round 18
8 July Parramatta 4 – 24 Wests Tigers Parramatta
8 July Warriors 31 – 18 Gold Coast Mt Smart
9 July Canterbury 24 – 30 Melbourne The Crest
9 July Cronulla 34 – 24 Canberra Toyota
10 July Sydney 42 – 28 Penrith SFS
10 July Manly 30 – 52 South Sydney Brookvale
11 July Newcastle 26 – 50 North Queensland Ausgrid
Brisbane BYE
St George Illawarra BYE
Round 19
15 July Brisbane 32 – 16 Gold Coast Suncorp
15 July Warriors 22 – 14 Canterbury Mt Smart
16 July South Sydney 16 – 17 Sydney ANZ
16 July Penrith 24 – 16 Parramatta Centrebet
16 July North Queensland 32 – 18 Wests Tigers Dairy Farmers
17 July Canberra 10 – 32 Melbourne Canberra
17 July Newcastle 44 – 12 Manly Ausgrid
18 July St George Illawarra 4 – 38 Cronulla WIN Jubilee
Round 20
22 July Melbourne 30 – 16 Brisbane AAMI
23 July Wests Tigers 10 – 30 Sydney Campbelltown
23 July North Queensland 30 – 20 Gold Coast Skilled
23 July Cronulla 38 – 10 Newcastle Toyota
24 July Canterbury 16 – 12 Parramatta Ringrose Park
24 July South Sydney 18 – 38 Warriors ANZ
24 July Penrith 50 – 16 Manly Centrebet
25 July Canberra 12 – 50 St George Illawarra Canberra
Round 21
29 July Manly 18 – 30 Wests Tigers Bluetongue
29 July Brisbane 34 – 35 Cronulla Suncorp
30 July Sydney 50 – 8 Canterbury SFS
30 July North Queensland 44 – 12 Penrith Dairy Farmers
31 July Warriors 50 – 14 Canberra Mt Smart
31 July Newcastle 52 – 32 Gold Coast Ausgrid
31 July St George Illawarra 52 – 18 South Sydney WIN
1 August Parramatta 23 – 22 Melbourne Parramatta
Round 22
5 August Wests Tigers 0 – 28 St George Illawarra SFS
5 August Canterbury 18 – 22 North Queensland ANZ
6 August Melbourne 18 – 22 Penrith AAMI
6 August Cronulla 38 – 18 Gold Coast Toyota
6 August Brisbane 26 – 26 Warriors Suncorp
7 August Newcastle 24 – 8 Canberra Ausgrid
7 August Manly 18 – 26 Sydney Brookvale
8 August South Sydney 16 – 42 Parramatta ANZ
Round 23
12 August North Queensland 16 – 42 Brisbane Dairy Farmers
12 August Penrith 26 – 6 Wests Tigers Centrebet
13 August Warriors 44 – 8 Newcastle Mt Smart
13 August Parramatta 16 – 26 Manly Parramatta
13 August Gold Coast 20 – 22 Melbourne Skilled
14 August Canberra 46 – 14 South Sydney Canberra
14 August St George Illawarra 18 – 26 Sydney WIN
15 August Cronulla 16 – 48 Canterbury Toyota
Round 24
19 August Melbourne 12 – 16 St George Illawarra AAMI
19 August South Sydney 10 – 58 North Queensland ANZ
20 August Gold Coast 36 – 28 Canberra Skilled
20 August Sydney 44 – 6 Cronulla SFS
20 August Penrith 32 – 12 Warriors Centrebet
21 August Manly 0 – 52 Canterbury Brookvale
21 August Wests Tigers 36 – 16 Parramatta Leichhardt
22 August Newcastle 28 – 24 Brisbane Ausgrid
Round 25
26 August Manly 0 – 40 Melbourne Brookvale
26 August Parramatta 10 – 40 Sydney Parramatta
27 August Canterbury 10 – 12 Newcastle ANZ
27 August North Queensland 42 – 22 Cronulla Dairy Farmers
27 August Canberra 34 – 42 Penrith Canberra
28 August St George Illawarra 30 – 42 Warriors WIN
28 August Brisbane 54 – 6 South Sydney Suncorp
29 August Wests Tigers 56 – 18 Gold Coast Campbelltown
Round 26
2 September St George Illawarra 24 – 30 Penrith WIN
2 September Newcastle 46 – 16 South Sydney Ausgrid
3 September Warriors 28 – 20 North Queensland Mt Smart
3 September Cronulla 26 – 10 Wests Tigers Toyota
3 September Gold Coast 24 – 18 Parramatta Skilled
4 September Canterbury 38 – 28 Canberra ANZ
4 September Brisbane 62 – 0 Manly Suncorp
4 September Sydney 28 – 14 Melbourne SFS
Advertisements

Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s