Results

Round 1
3 March Parramatta 32-18 Brisbane Pirtek
4 March Manly 12-40 Canterbury Brookvale
5 March Canberra 36-34 Penrith GIO
5 March Wests Tigers 26-12 Warriors Campbelltown
5 March North Queensland 16-30 Cronulla 1300SMILES
6 March Sydney 40-20 South Sydney Allianz
6 March Melbourne 44-24 St George Illawarra Sunshine Coast
6 March Gold Coast 18-34 Newcastle Cbus Super
Round 2
10 March Penrith 46-6 Canterbury Pepper
11 March Brisbane 14-8 Warriors Suncorp
12 March Canberra 22-32 Sydney GIO
12 March South Sydney 28-14 Newcastle ANZ
12 March Melbourne 42-44 Gold Coast Suzuki Stadium
12 March Parramatta 12-34 North Queensland Pirtek
13 March Cronulla 26-24 St George Illawarra Southern Cross Group
14 March Wests Tigers 34-30 Manly Leichhardt
Round 3
17 March North Queensland 36-16 Sydney 1300SMILES
18 March Canterbury 20-30 Parramatta ANZ
19 March Newcastle 28-46 Canberra Hunter
19 March Penrith 48-16 Brisbane Pepper
19 March Gold Coast 30-18 Wests Tigers Cbus Super
20 March Warriors 30-16 Melbourne Mt Smart
20 March St George Illawarra 26-24 South Sydney Sydney Cricket Ground
7 May Manly 22-16 Cronulla Brookvale
Round 4
25 March South Sydney 28-10 Canterbury ANZ
25 March Brisbane 22-23 North Queensland Suncorp
26 March Canberra 20-42 Gold Coast GIO
26 March Sydney 42-23 Manly Allianz
27 March St George Illawarra 12-28 Penrith WIN
28 March Warriors 12-26 Newcastle Mt Smart
28 March Wests Tigers 4-40 Parramatta ANZ
28 March Cronulla 48-40 Melbourne Southern Cross Group
Round 5
31 March Manly 24-32 South Sydney Brookvale
1 April Gold Coast 10-48 Brisbane Cbus Super
2 April Melbourne 26-34 Newcastle AAMI
2 April Wests Tigers 42-24 Cronulla Campbelltown
2 April North Queensland 38-18 St George Illawarra 1300SMILES
3 April Sydney 44-6 Warriors Central Coast Stadium
3 April Parramatta 4-42 Penrith Pirtek
4 April Canterbury 18-24 Canberra Belmore Sports Ground
Round 6
7 April Brisbane 12-38 St George Illawarra Suncorp
8 April South Sydney 16-36 Sydney ANZ
9 April Parramatta 34-20 Canberra Pirtek
9 April Melbourne 60-10 Canterbury Sunshine Coast
9 April Warriors 28-20 Manly Mt Smart
9 April Penrith 36-10 North Queensland Pepper
10 April Cronulla 32-20 Gold Coast Southern Cross Group
10 April Newcastle 30-30 Wests Tigers Hunter
Round 7
14 April Manly 6-36 Parramatta Brookvale
15 April North Queensland 18-34 South Sydney 1300SMILES
16 April Canterbury 30-26 Warriors Belmore Sports Ground
16 April Gold Coast 39-32 St George Illawarra Cbus Super
16 April Brisbane 18-19 Newcastle Suncorp
17 April Canberra 6-32 Cronulla GIO
17 April Wests Tigers 44-12 Melbourne Leichhardt
18 April Sydney 4-50 Penrith Allianz
Round 8
22 April Brisbane 38-0 South Sydney Suncorp
23 April Canterbury 36-12 Gold Coast ANZ
23 April Canberra 16-50 Wests Tigers GIO
23 April North Queensland 54-12 Parramatta 1300SMILES
24 April Melbourne 28-36 Warriors Sunshine Coast
24 April Cronulla 14-24 Penrith Southern Cross Group
25 April Newcastle 30-24 Manly Hunter
25 April St George Illawarra 38-26 Sydney Allianz
Round 9
28 April South Sydney 0-46 Wests Tigers ANZ
29 April Parramatta 36-12 Canterbury ANZ
30 April Penrith 74-10 Canberra Carrington Park
30 April Sydney 34-16 Newcastle Allianz
30 April Manly 22-34 North Queensland Brookvale
1 May Warriors 0-50 St George Illawarra Mt Smart
1 May Gold Coast 18-26 Melbourne Cbus Super
1 May Cronulla 36-26 Brisbane Southern Cross Group
Round 10
12 May St George Illawarra 44-6 Canberra UOW Jubilee
13 May Parramatta 28-22 South Sydney Pirtek
14 May Penrith 74-10 Warriors Pepper
14 May Manly 22-32 Brisbane Brookvale
14 May Melbourne 38-44 North Queensland Suzuki Stadium
15 May Newcastle 10-30 Cronulla Hunter
15 May Wests Tigers 42-10 Canterbury ANZ
16 May Gold Coast 16-34 Sydney Cbus Super
Round 11
19 May South Sydney 22-34 St George Illawarra ANZ
20 May North Queensland 38-18 Brisbane 1300SMILES
21 May Wests Tigers 32-28 Newcastle Campbelltown
21 May Cronulla 30-16 Manly Southern Cross Group
22 May Warriors 20-4 Canberra Mt Smart No. 2
22 May Penrith 28-24 Gold Coast Pepper
22 May Parramatta 38-14 Melbourne McCredie Park
22 May  Canterbury 46-16 Sydney ANZ
Round 12
27 May Brisbane 38-12 Wests Tigers Suncorp
28 May St George Illawarra 30-30 North Queensland WIN
29 May Canberra 36-34 Canterbury GIO
30 May Newcastle 36-24 Parramatta Hunter
Cronulla BYE
Gold Coast BYE
Manly BYE
Melbourne BYE
Penrith BYE
South Sydney BYE
Sydney BYE
Warriors BYE
Round 13
3 June Canberra 38-14 Manly GIO
4 June Warriors 34-22 Brisbane Mt Smart
4 June South Sydney 12-14 Gold Coast North Sydney Oval
4 June North Queensland 66-16 Newcastle 1300SMILES
18 June Canterbury 18-20 Cronulla ANZ
13 July Sydney 20-14 Wests Tigers Allianz
Melbourne 0-0 Penrith Sunshine Coast
Parramatta BYE
St George Illawarra BYE
Round 14
10 June Wests Tigers 40-14 South Sydney ANZ
11 June Newcastle 24-18 Warriors Hunter
11 June Brisbane 36-10 Canberra Bishop Park
11 June Sydney 42-20 Melbourne Allianz
12 June Manly 6-60 Penrith Brookvale
12 June Parramatta 30-10 Gold Coast Ringrose Park
13 June St George Illawarra 30-28 Canterbury ANZ
13 June Cronulla 28-35 North Queensland Southern Cross Group
Round 15
17 June South Sydney 16-22 Parramatta ANZ
18 June St George Illawarra 38-30 Melbourne WIN
19 June Warriors 40-20 Sydney Mt Smart
20 June Gold Coast 54-24 Manly Cbus Super
Brisbane BYE
Canberra BYE
Canterbury BYE
Cronulla BYE
Newcastle BYE
North Queensland BYE
Penrith BYE
Wests Tigers BYE
Round 16
24 June Penrith 32-8 South Sydney Pepper
25 June Newcastle 6-36 St George Illawarra Hunter
25 June Melbourne 38-12 Wests Tigers Sunshine Coast
25 June Cronulla 32-36 Warriors Southern Cross Group
25 June Canterbury 38-22 Brisbane ANZ
26 June Gold Coast 32-34 Canberra Cbus Super
27 June North Queensland 40-10 Manly 1300SMILES
Parramatta BYE
Sydney BYE
Round 17
30 June Sydney 34-20 Canterbury Allianz
1 July Brisbane 18-30 Melbourne Suncorp
2 July Warriors 14-12 Gold Coast Mt Smart
2 July South Sydney 26-18 North Queensland Redfern Oval
2 July Wests Tigers 16-24 Penrith ANZ
2 July Cronulla 36-10 Parramatta Southern Cross Group
3 July Canberra 34-24 Newcastle GIO
4 July Manly 10-38 St George Illawarra Brookvale
Round 18
8 July Parramatta 30-12 Sydney Pirtek
8 July Canterbury 20-20 Wests Tigers Belmore Sports Ground
9 July Canberra 18-12 North Queensland Workers Arena
10 July Penrith 34-34 Cronulla Pepper
Brisbane BYE
Gold Coast BYE
Manly BYE
Melbourne BYE
Newcastle BYE
South Sydney BYE
St George Illawarra BYE
Warriors BYE
Round 19
15 July St George Illawarra 30-22 Gold Coast UOW Jubilee
16 July South Sydney 20-52 Brisbane ANZ
17 July Newcastle 24-26 Melbourne Hunter
17 July Manly 32-22 Warriors Brookvale
17 July Penrith 24-16 Parramatta Pepper
18 July Sydney 38-28 Cronulla Allianz
Canberra BYE
Canterbury BYE
North Queensland BYE
Wests Tigers BYE
Round 20
22 July Brisbane 10-12 Penrith Suncorp
23 July Canberra 24-14 Warriors GIO
23 July Gold Coast 52-10 Parramatta Pizzey Park
23 July Melbourne 32-44 Sydney Sunshine Coast
23 July North Queensland 44-12 Canterbury Jack Manski Oval
24 July Cronulla 24-18 Newcastle Southern Cross Group
24 July St George Illawarra 16-36 Wests Tigers ANZ
25 July South Sydney 44-40 Manly Allianz
Round 21
28 July Sydney 38-24 Brisbane Allianz
29 July Canterbury 52-18 St George Illawarra ANZ
30 July Warriors 30-28 Penrith Mt Smart
30 July Parramatta 25-18 Wests Tigers ANZ
30 July North Queensland 38-14 Melbourne 1300SMILES
31 July South Sydney 10-48 Canberra ANZ
31 July Manly 52-22 Newcastle Brookvale
1 August Gold Coast 28-34 Cronulla Cbus Super
Round 22
4 August St George Illawarra 12-16 Brisbane WIN
5 August Parramatta 24-10 Manly Pirtek
6 August Newcastle 24-34 Canterbury Hunter
6 August Melbourne 48-14 South Sydney Sunshine Coast
6 August Cronulla 12-18 Canberra Southern Cross Group
7 August Gold Coast 22-20 Warriors Cbus Super
7 August Wests Tigers 36-12 North Queensland Leichhardt
8 August Penrith 40-22 Sydney Pepper
Round 23
11 August Canterbury 56-0 Manly ANZ
12 August Brisbane 34-32 Parramatta Suncorp
13 August Wests Tigers 34-36 Gold Coast Campbelltown
13 August St George Illawarra 32-34 Cronulla UOW Jubilee
13 August Canberra 26-34 Melbourne Seiffert Oval
13 August Warriors 20-30  South Sydney Mt Smart
14 August Newcastle 32-24 Penrith Hunter
14 August Sydney 42-24 North Queensland Allianz
Round 24
18 August Brisbane 28-30 Canterbury Suncorp
19 August Penrith 14-22 Wests Tigers Pepper
20 August Newcastle 36-24 Gold Coast Hunter
20 August Manly 28-28 Melbourne Brookvale
20 August North Queensland 34-0 Warriors 1300SMILES
21 August Canberra 28-12 Parramatta GIO
21 August Sydney 24-25 St George Illawarra Allianz
22 August South Sydney 16-18 Cronulla ANZ
Round 25
25 August Canterbury 14-32 North Queensland Belmore Sports Ground
27 August Manly 22-56 Canberra Brookvale
27 August Melbourne 24-68 Brisbane Sunshine Coast
27 August Gold Coast 26-28 Penrith Cbus Super
27 August Cronulla 34-28 Sydney Southern Cross Group
28 August Warriors 24-24 Wests Tigers Mt Smart
28 August Newcastle 32-12 South Sydney Hunter
29 August Parramatta 10-32 St George Illawarra Pirtek
Round 26
1 September Brisbane 22-22 Sydney Suncorp
2 September Canterbury 44-20 South Sydney ANZ
3 September St George Illawarra 26-16 Newcastle UOW Jubilee
3 September Melbourne 30-36 Cronulla Sunshine Coast
3 September North Queensland 42-22 Gold Coast 1300SMILES
4 September Wests Tigers 28-28 Canberra Leichhardt
4 September Warriors 18-32 Parramatta Mt Smart
4 September Penrith 47-14 Manly Pepper
Advertisements