Results

Round 1
2 March Cronulla 38 – 40 Brisbane Southern Cross Group
3 March Canterbury 18 – 24 Melbourne Belmore Sports Ground
3 March South Sydney 28 – 30 Wests Tigers ANZ
4 March St George Illawarra 18 – 16 Penrith UOW Jubilee
4 March North Queensland 28 – 12 Canberra 1300SMILES
4 March Gold Coast 24 – 38 Sydney Cbus Super
5 March Warriors 10 – 48 Newcastle Mt Smart
5 March Manly 38 – 20 Parramatta Lottoland
Round 2
9 March Sydney 34 – 12 Canterbury Allianz
10 March Warriors 12 – 20 Melbourne Mt Smart
10 March Brisbane 18 – 20 North Queensland Suncorp
11 March Newcastle 40 – 44 Gold Coast McDonald Jones
11 March Manly 52 – 20 South Sydney Lottoland
11 March Canberra 12 – 74 Cronulla GIO
12 March Wests Tigers 4 – 36 Penrith Campbelltown
12 March St George Illawarra 26 – 22 Parramatta WIN
Round 3
17 March Gold Coast 28 – 36 Parramatta Cbus Super
18 March Newcastle 26 – 22 South Sydney  McDonald Jones
18 March Canterbury 24 – 22 Warriors Belmore Sports Ground
18 March Melbourne 28 – 24 Brisbane Maroochydore JRL
18 March Penrith 38 – 12 Sydney Pepper
18 March North Queensland 28 – 20 Manly 1300SMILES
19 March Canberra 54 – 10 Wests Tigers GIO
19 March Cronulla 38 – 4 St George Illawarra Southern Cross Group
Round 4
23 March South Sydney 40 – 8 Sydney ANZ
24 March Penrith 40 – 16 Newcastle Pepper
24 March Brisbane 24 – 16 Canberra Suncorp
25 March Manly 22 – 30 Canterbury Lottoland
6 May Gold Coast 30 – 26 North Queensland Ned Byrne Field
25 March Parramatta 22 – 12 Cronulla ANZ
26 March Wests Tigers 24 – 62 Melbourne Leichhardt
26 Marh St George Illawarra 48 – 24 Warriors UOW Jubilee
Round 5
31 March Sydney 66 – 14 Manly Allianz
31 March North Queensland 42 – 18 South Sydney 1300SMILES
1 April Cronulla 32 – 22 Newcastle Southern Cross Group
1 April Canterbury 12 – 26 Brisbane Belmore Sports Ground 
1 April Canberra 42 – 22  Parramatta GIO
1 April Melbourne 20 – 36 Penrith Sunshine Coast Stadium
2 April Warriors 30-34 Gold Coast Mt Smart
2 April Wests Tigers 22-30 St George Illawarra ANZ
Round 6
6 April Brisbane 40 – 26 Sydney Suncorp
7 April Newcastle 22 – 12 Canterbury McDonald Jones
7 April Penrith 28 – 24 South Sydney Pepper
8 April Melbourne 22 – 36 Cronulla Sunshine Coast Stadium
8 April Gold Coast 32 – 24 Canberra Cbus Super
8 April North Queensland 20 – 26 Wests Tigers 1300SMILES
9 April Manly 26 – 32 St George Illawarra New Era Stadium
9 April Warriors 23 – 34 Parramatta Mt Smart
Round 7
14 April Canterbury 30 – 24 South Sydney ANZ
14 April Newcastle 22 – 20 Sydney McDonald Jones
14 April Brisbane 20 – 24 Gold Coast Suncorp
15 April Manly 24 – 14 Melbourne Pittwater Rugby Park
15 April Canberra 18 – 16 Warriors GIO
15 April St George Illawarra 6 – 40 North Queensland WIN
16 April Penrith 30 – 30 Cronulla Pepper
17 April Parramatta 48 – 16 Wests Tigers ANZ
Round 8
21 April Canberra 36 – 14 Manly GIO
21 April South Sydney 16 – 34 Brisbane ANZ
22 April Parramatta 32 – 36 Penrith ANZ
22 April North Queensland 54 – 12 Newcastle 1300SMILES
22 April Cronulla 52 – 16 Gold Coast Southern Cross Group
23 April Wests Tigers 20 – 20 Canterbury ANZ
23 April Melbourne 36 – 20 Warriors Sunshine Coast Stadium
25 April Sydney 26 – 35 St George Illawarra Allianz
Round 9
27 April Brisbane 12 – 44 Penrith Suncorp
28 April South Sydney 20 – 30 Manly Allianz
28 April North Queensland 12 – 60 Parramatta 1300SMILES
29 April Gold Coast 22 – 50 Newcastle Cbus Super
29 April Canterbury 22 – 26 Canberra Belmore Sports Ground
29 April  Wests Tigers  18 – 34 Cronulla Leichhardt 
30 April Warriors 16 – 24 Sydney Mt Smart 
30 April St George Illawarra 46 – 24 Melbourne WIN
Round 10
12 May St George Illawarra 14 – 36 Cronulla UOW Jubilee
12 May Wests Tigers 0 – 18 South Sydney ANZ
13 May Penrith 38 – 16 Warriors Pepper
13 May Canterbury 22 – 16 North Queensland Belmore Sports Ground
13 May Manly 46 – 10 Brisbane Lottoland
13 May Melbourne 32 – 44 Gold Coast Suzuki Stadium
14 May Newcastle 32 – 6 Canberra McDonald Jones
14 May Sydney 28 – 30 Parramatta Allianz
Round 11
18 May Cronulla 40 – 24 North Queensland Southern Cross Group
19 May Warriors 22 – 24 St George Illawarra FMG Stadium Waikato
19 May Brisbane 12 – 22 Wests Tigers Suncorp
20 May South Sydney 44 – 18 Melbourne Redfern Oval
20 May Gold Coast 36 – 12 Manly Cbus Super
20 May Parramatta 23 – 22 Canberra ANZ
21 May Newcastle 28 – 22 Penrith McDonald Jones
21 May Canterbury 14 – 44 Sydney ANZ
Round 12
26 May South Sydney 28 – 26 Parramatta ANZ
27 May Warriors 36 – 20 Brisbane Mt Smart
27 May Cronulla 30 – 10 Canterbury Southern Cross Group
28 May Canberra 32 – 24 Sydney GIO
Gold Coast BYE
Manly BYE
Melbourne BYE
Newcastle BYE
North Queensland BYE
Penrith BYE
St George Illawarra BYE
Wests Tigers BYE
Round 13
2 June Parramatta 22 – 6 Warriors ANZ
3 June Melbourne  20 – 27 Newcastle Sunshine Coast Stadium
3 June St George Illawarra 54 – 16 Wests Tigers ANZ
3 June Canterbury 12 – 28 Penrith Belmore Sports Ground
3 June Sydney 14 – 22 Brisbane Allianz
3 June North Queensland  36 – 18 Gold Coast  1300SMILES 
4 June Manly 34 – 18 Canberra Lottoland 
Cronulla BYE
South Sydney BYE
Round 14
8 June Cronulla 28 – 20 Melbourne Southern Cross Group
9 June Manly 32 – 12 Newcastle Lottoland
9 June Brisbane 22 – 28 South Sydney Suncorp
10 June Parramatta  4 – 40 North Queensland  Ringrose Park
10 June Gold Coast  18 – 20 Warriors  Cbus Super 
10 June Penrith 28 – 22 Canberra Pepper
11 June Wests Tigers 28 – 42 Sydney Campbelltown
12 June Canterbury 26 – 28 St George Illawarra ANZ
Round 15
16 June South Sydney 26 – 18 Gold Coast ANZ
17 June Melbourne 22 – 20 North Queensland AAMI
17 June Cronulla 84 – 6 Wests Tigers Southern Cross Group
18 June Parramatta 30 – 32 St George Illawarra ANZ
Brisbane BYE
Canberra BYE
Canterbury BYE
Manly BYE
Newcastle BYE
Penrith BYE
Sydney BYE
Warriors BYE
Round 16
23 June Warriors 36 – 6 Canterbury Mt Smart
23 June Wests Tigers 14 – 28 Gold Coast Campbelltown
24 June North Queensland 24 – 18 Penrith 1300SMILES
24 June Sydney  34 – 35 Melbourne  Morry Breen Oval
24 June Canberra 20 – 34 Brisbane GIO
25 June St George Illawarra  21 – 16 Newcastle  UOW Jubilee
25 June Cronulla 34 – 30 Manly Southern Cross Group
Parramatta BYE
South Sydney BYE
Round 17
29 June Parramatta 18 – 26 Canterbury ANZ
30 June Gold Coast 26 – 24 St George Illawarra Cbus Super
30 June Brisbane 48 – 18 Melbourne Suncorp
1 July Sydney  18 – 32 Cronulla Central Coast Stadium 
1 July Manly 58 – 12 Warriors Lottoland
1 July Canberra 36 – 14 North Queensland GIO
2 July Newcastle 28 – 18 Wests Tigers McDonald Jones
2 July South Sydney 16 – 16 Penrith ANZ
Round 18
7 July Sydney 24 – 24 South Sydney Allianz
8 July Penrith 20 – 28 Manly Pepper
8 July Melbourne 16 – 48 Parramatta Sunshine Coast Stadium
9 July Canterbury 28 – 28 Newcastle Belmore Sports Ground
Brisbane BYE
Canberra BYE
Cronulla BYE
Gold Coast BYE
North Queensland BYE
St George Illawarra BYE
Warriors BYE
Wests Tigers BYE
Round 19
14 July Warriors 4 – 28 Penrith Mt Smart
14 July Canberra 18 – 12 St George Illawarra GIO
15 July South Sydney 32 – 18 North Queensland Redfern Oval
15 July Newcastle 12 – 40 Brisbane McDonald Jones
15 July Gold Coast 12 – 32 Cronulla Cbus Super
16 June Manly 32 – 22 Wests Tigers Lottoland
Canterbury BYE
Melbourne BYE
Parramatta BYE
Sydney BYE
Round 20
21 July Sydney 42 – 22 Newcastle Allianz
21 July Cronulla 40 – 14 South Sydney Southern Cross Group
22 July Penrith 32 – 52 Gold Coast Pepper
22 July Brisbane 48 – 14 Canterbury Kev McKell Oval
22 July Canberra 24 – 36 Melbourne GIO
22 July North Queensland 70 – 10 Warriors 1300SMILES
23 July St George Illawarra 46 – 22 Manly WIN
23 July Wests Tigers 20 – 24 Parramatta ANZ
Round 21
27 July Penrith 36 – 18 Canterbury Pepper
28 July Warriors 4 – 42 Cronulla Mt Smart
28 July Parramatta 20 – 12 Brisbane ANZ
29 July Newcastle 30 – 22 St George Illawarra McDonald Jones
29 July Melbourne 26 – 34 Manly Sunshine Coast Stadium
29 July South Sydney 46 – 16 Canberra ANZ
29 July Sydney 30 – 34 North Queensland Allianz
30 July Gold Coast 26 – 26 Wests Tigers Cbus Super
Round 22
3 August Canterbury 14 – 36 Parramatta ANZ
4 August St George Illawarra 16 – 38 South Sydney Allianz
4 August North Queensland 50 – 6 Melbourne 1300SMILES
5 August Newcastle 70 – 4 Warriors McDonald Jones
5 August Gold Coast 34 – 36 Brisbane Cbus Super
5 August Cronulla 58 – 22 Canberra Southern Cross Group
6 August Manly 32 – 38 Sydney Lottoland
6 August Penrith 38 – 12 Wests Tigers Pepper
Round 23
10 August South Sydney 28 – 24 Canterbury ANZ
11 August Parramatta 50 – 12 Newcastle ANZ
11 August Brisbane 12 – 40 Cronulla Suncorp
12 August St George Illawarra 36 – 12 Gold Coast UOW Jubilee
12 August Melbourne 16 – 42 Sydney Sunshine Coast Stadium
12 August Penrith 16 – 40 North Queensland Pepper
13 August Warriors 14 – 36 Canberra Mt Smart
13 August Wests Tigers 36 – 30 Manly Leichhardt
Round 24
18 August Parramatta 38 – 16 Gold Coast  Belmore Sports Ground
18 August Brisbane  46 – 12 St George Illawarra  Suncorp
18 August Canterbury  6 – 36 Manly  Belmore Sports Ground 
19 August Newcastle  18 – 54 Melbourne  McDonald Jones 
19 August South Sydney 68 – 10 Warriors Redfern Oval
19 August Sydney 60 – 18 Wests Tigers Allianz
19 August North Queensland 12 – 36 Cronulla 1300SMILES
20 August Canberra 28 – 48 Penrith GIO
Round 25
24 August Brisbane 14 – 8 Parramatta Suncorp
25 August Canberra 20 – 21 Newcastle GIO
25 August Wests Tigers 18 – 26 North Queensland Campbelltown
26 August Gold Coast 20 – 28 Canterbury Cbus Super
26 August Melbourne 10 – 44 South Sydney Sunshine Coast Stadium
26 August Cronulla 18 – 26 Sydney Southern Cross Group
27 August Warriors 12 – 52 Manly Mt Smart
27 August Penrith 10 – 40 St George Illawarra Pepper
Round 26
31 August North Queensland 24 – 26 Brisbane 1300SMILES
1 September Parramatta 40 – 26 South Sydney ANZ
2 September Sydney 60 – 24 Gold Coast Allianz
2 September Manly 29 – 10 Penrith Lottoland
3 September Melbourne 22 – 24 Canberra Kawana Sports Precinct
3 September Newcastle 36 – 24 Cronulla McDonald Jones
3 September St George Illawarra 34 – 34 Canterbury ANZ
3 September Wests Tigers 54 – 16 Warriors Leichhardt
Advertisements